اتوسکوپ دیجیتال مدل EA_HD

اتوسکوپ دیجیتال مدل EA_HD     اتوسکوپ

اتوسکوپ مدل EA-HD


اتوسکوپ (Otoscope) یا اوریسکوپ (Auriscope) دیجیتال، نام وسیله‌ای پزشکی است.اتوسکوپ دیجیتالی که برای مشاهده داخل گوش از آن استفاده می‌ شود. پزشکان از این وسیله به منظور غربالگری برخی بیماری‌ ها در معاینات دوره‌ای معمول و یا بررسی برخی شکایات مرتبط با سیستم شنوایی استفاده می‌ کنند. با کمک اتوسکوپ می‌ توان معاینه گوش به صورت دیجیتال از قبیل گوش خارجی و میانی را مورد معاینه قرار داد. با این وسیله پزشكی می‌توان داخل گوش بیمار را از طریق مانیتور مشاهده كرد و چنانچه پزشك معالج لازم بداند در حین معاینه از قسمت‌های مختلف داخل گوش،عكس و فیلم تهیه و در پرونده پزشكی بیمار بایگانی كند.

در اتوسكوپ‌های سنتی كه اکثر پزشکان استفاده میکنند، پزشک باید  برای معاینه گوش از طریق چشمی كوچك كه همراه چندین لنز مختلف و نور كم و نامناسب در موقع معاینه با آن مواجه است، كار تشخیص را انجام دهد که بیشتر مواقع بیمار دچار ناراحتی میشود  و از درد شکایت  دارد؛ بنابراین در این حالت، گاهی پزشك به سرعت معاینه را به پایان می‌رساندو تشخیص خوبی در پی ندارد.

در اتوسکوپ دیجیتال مدل  EA-HD قابلیت استفاده از USB فراهم شده که سازگار با سه نوع USB, micro USB و Type C  میباشد : با استفاده از  این مدل اتوسکوپ دیجیتالی تشخيص عارضه به راحتي و بدون درد و استرس انجام مي‌شود و حتي براي بيمار بسيار جالب خواهد بود كه در تمامي طول معاينه توسط پزشك مي‌تواند از طريق مانيتور داخل گوش خود را مشاهده و همكاري لازم را با پزشك معالج داشته باشد.

اتوسکوپ و یا اوریسکوپ نام وسیله‌ای پزشکی است که برای مشاهده داخل گوش از آن استفاده می گردد. پزشک ها گوش پاک کن دیجیتال را به منظور غربالگری بعضی بیماری‌ ها در معاینه های دوره‌ای معمول و یا بررسی برخی شکایات مرتبط با سیستم شنوایی از این وسیله استفاده می‌ نمایند. به وسیله اتوسکوپ می‌توان گوش خارجی و میانی را مورد معاینه قرار داد.اتوسکوپ از یک دسته و یک سر تشکیل شده است. سر،‌ دارای یک منبع الکتریکی تولید نور و یک عدسی با قدرت بزرگ ‌نمایی کم میباشد. انتهای قدامی این وسیله حاوی ناحیه ‌ای به منظور اتصال یک اسپکولوم پلاستیکی برای ورود به داخل مجرای گوش می‌ باشد.


چگونگی استفاده از اتوسکوپ

در معاینه گوش، شاید به جای داشتن اطلاعاتی وسیع از کلیه پاتولوژی ‌های موجود در این ناحیه، داشتن مهارت در استفاده از اتوسکوپ و نیز مشاهده هر چه بیشتر مجرای گوش خارجی در افراد طبیعی، کمک قابل توجهی را به پزشک می کند. از کافی بودن نور لامپ اتوسکوپ برای معاینه و سالم بودن باتری، اطمینان حاصل نمایید. نور ناکافی، تغییرات مختصر مانند تغییر رنگ پرده تمپان را به درستی نشان نخواهد داد.


نحوه معاینه گوش

ابتدا باید بیمار را از چگونگی نحوه انجام کار، آگاه ساخت و به او توضیح داد که این معاینه می‌تواند مختصری ناخوشایند و نه دردناک باشد. از یک اسپکولوم متناسب با قطر مجرای گوش استفاده کرده، آن را به اتوسکوپ متصل نمایید. کودکان را باید با اسپکولوم باریک ‌تر معاینه کرد.

وسیله را در دستی قرار دهید که گوش همان سمت را معاینه می نمایید. (به عنوان مثال، از دست راست برای معاینه گوش راست و برعکس). ابتدا گوش سالم را معاینه کرده. این عمل ضمن پیشگیری از انتقال عوامل عفونی به گوش غیرمبتلا، به شما این امکان را می‌دهد تا با مشاهده آناتومی نرمال گوش، قسمت مبتلا را با آن مقایسه نمایید. با دست آزاد خود، نرمه گوش را به آرامی کشیده تا مجرای خارجی گوش، مسیر مستقیم‌ تری را بگیرد، البته این اقدام در دوران کودکی به علت مسیر مستقیم مجرا، چندان ضروری نیست. به هنگام ورود اسپکولوم به داخل مجرا، به علت تحریک شاخه ‌های جلدی عصب دهم (واگ) بیمار ممکن است دچار سرفه گردد.


انواع اتوسکوپ

در اغلب مدل‌های اتوسکوپ، دریچه عدسی به صورت متحرک و قابل جداسازی می باشد که به وسیله آن می‌توان بعضی از ابزار معاینه را با هدایت اتوسکوپ وارد مجرای گوش نمود. از این خاصیت به عنوان مثال، در خارج کردن ترشحات گوش (سرومن) استفاده می‌گردد. بعضیی دیگر از مدل‌ها، دارای محلی به منظور وارد کردن هوا از طریق اسپکولوم به داخل مجرا برای ارزیابی میزان تحرک پرده تمپان می‌باشند. بسیاری از اتوسکوپ ‌های مورد استفاده در مطب‌ ها، از نوع ثابت می باشد، در حالی که بعضی دیگر نیز قابل حمل می باشند. انواع ثابت با کمک یک رابط به منبع الکتریسیته متصل می‌گردند، در شرایطی که انواع قابل حمل، اغلب حاوی باتری‌های قابل شارژ هستند. اتوسکوپ‌ها می‌توانند بدون نیاز به کارگذاری اسپکولوم، جداگانه برای معاینه بینی نیز مورد استفاده قرار بگیرند.


نام و مشخصات محصول
نام محصول به فارسی اتوسکوپ -گوش پاک کن دیجیتال مدل EA-HD
نام محصول به انگلیسی Visual ear cleaner-otoscope
مدل محصول EA-HD
کاربری
کاربرد اصلی محصول بازرسی کانال گوش و پرده گوش و قابلیت پاکسازی Waxگوش و حتی مورد استفاده برای بازرسی حلق و بینی
مشخصات فیزیکی
محتویات جعبه 1-Protective sleeve 2-Adhesive Head 3-Ear Spoon 4-Cotton Head 5-Cleanning Cloth
فایل ها و مدارک همراه
سایر تعداد 6 LED قابلیت اتصال به تلفن های هوشمند اندروید و PC
مشخصات لنز
زوم اپتیکال 1.4 تا 2 سانتیمتر
قابلیت ضبط و پخش
کیفیت ضبط تصویر HD
قابلیت اتصال
پورتها USB port
نرم افزار همراه سیستم
پخش تصویر سازگار با Photo Booth و VLC player
ویژگیها
Cameras mini Camera 5.5 mm

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

  • مدل کالا: EA-HD
  • موجودی: موجود
  • 650,000تومان

برچسب ها: اتوسکوپ دیجیتالی،اتوسکوپ دیجیتال،اتوسکوپدیجیتال،اتوسکوپدیجیتالی،اوریسکوپ،اوریسکوپدیجیتالی،معاینه گوش،گوش پاکن،گوش پاک کن