دوربین خودرو

1401/12/18

دوربین خودرو

دوربین خودرو چیست؟

با پیشرفت علم و تکنولوژی، شاهد تغییرات بسیار گسترده ای در صنعت خودرو هستیم. از جمله تغییرات و پیشرفت ها، دوربین خودرو می باشد. زمانی همواره دردسرهای زیادی برای ماشین ما پیش می آمد. از تصادفات گرفته تا دزدی وسایل خودرو و …
اما با پیشرفت علم و آمدن دوربین ماشین به بازار، امنیت خودروها هم افزایش یافت. دوربین ماشین، یک نگهبان مطمئن برای خودروی شما می باشد.

انواع دوربین خودرویی:

دوربین خودرویی را می توان بر حسب موارد مختلف تقسیم بندی نمود:

الف)) از نظر شکل ظاهری که شامل:

1)دوربین خودرویی داشبوردی
2)دوربین خودرویی مانیتوردار
3)دوربین خودرویی بدون مانیتور وای فای دار
4)دوربین خودرویی آینه ای که شامل :a))آینه ای مانیتوردار با دوربین جلو و دنده عقب خودرو(دوربین دنده عقب را در هر قسمتی از ماشین ازجمله روی پلاک عقب ماشین می توان نصب نمود که معمولا ضد آب می باشد) b))دوربین آینه ای خودرو با صفحه لمسی

ب))از نظرتعداد لنزکه شامل:

1)تک لنز
2)دو لنز
3)سه لنز یا بیشتر
می باشد.

در خرید دوربین خودرویی به چه نکاتی باید توجه کنیم:

دوربین های خودرویی موجود در بازار می توانند هر یک از آپشن های زیر یا ترکیبی از آن را دارا باشند.

1)Gsensor در شرایطی که خودرو روشن و در حین حرکت است اگر حرکت ناگهانی مثل ترمز ناگهانی و یا هر عامل دیگری سبب حرکت غیر نرمال ماشین شود دوربین، این قسمت از فایل ضبط شده را قفل می کند و اگر ضبط دوباره ای بر روی SD کارت انجام شود تا زمانی که راننده این قسمت از فایل را تخلیه نکند، فایل باقی مانده و بر روی فایل قفل شده تصویری ضبط نمی شود.
2) کیفیت تصویر به گونه ای که در روز تصویر با کیفیت ودر تاریکی دید در شب خوبی داشته باشد
3)Wifi که معمولا تصاویر ضبط شده توسط اپلیکیشن بر روی موبایل مشاهده می شود.
4) GPS جهت تشخیص موقعیت مکانی خودرو و موقعیت خودرو را به صورت آنلاین یا آفلاین در نقشه نشان می دهد.
5)Motion detect یا تشخیص حرکت یکی از قابلیت های بسیار رایج سیستم های ضبط دوربین مداربسته خودرو است. این قابلیت این امکان را به دوربین خودرو می دهد که پس از شناسایی حرکت شروع به ضبط تصویر نماید.
6) پارکینگ مد هنگامی که ماشین پارک و خاموش است توسط هرعاملی که باعث حرکت ناگهانی ماشین شود دوربین برای چند ثانیه روشن و فیلم برداری می کند، سپس خاموش می شود.
در خیلی از موارد افراد تصور می کنند با وجود این آپشن در دوربین خودرویی می توان به تشخیص افراد مزاحم کمک شود ولی توجه داشته باشید  که شخص مزاحم اگر با خط کشیدن ماشین موجب تکان ناگهانی ماشین نشود و یا در راستای زاویه دید دوربین ماشین نباشد، دیگر دوربین ماشین نمی تواند کمک موثری در تشخیص مزاحم داشته باشد

7)پشتیبانی از SD کارت جهت ذخیره سازی تصاویر ضبط شده که می توان از 32 تا 128 G استفاده نمود اما به طور کلی اکثر دوربین ها تا 64G  را ساپورت می کنند یا با اتصال به موبایل از حافظه موبایل استفاده می شود.
8) قابلیت اتصال به اینترنت (در صورتی که دوربین خودرویی قابلیت نصب سیم کارت را داشته باشد احتمال اتصال به اینترنت را هم دارد)

قیمت دوربین خودرو:

دوربین های خودرویی موجود در بازار، از صدهزار تومان تا چندین میلیون تومان می باشد.
متناسب با آبشن هایی که برای شما اهمیت داشته باشد و مقدار هزینه ای که تصمیم به پرداخت آن دارید می توانید دوربین خودرو مورد نیاز خود را خریداری فرماید.

در حالت کلی:

شما با تجهیز کردن اتومبیل خود، به دوربین خودرو مناسب و با کیفیت می توانید در موارد ذیل از دوربین خودرویی استفاده نمایید:
1)ثبت لحظات شیرین مسافرت و مسیرهای زیبا
2) درتصادفات و کمک در تشخیص مقصر
3)جلوگیری از سوء استفاده افراد سودجو با ایجاد تصادفات ساختگی
4)محافظت از ماشین هنگام پارک کردن ،تشخیص مزاحم در شرایط خاص و…

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.