میکروسکوپ یا لوپ دیجیتال

میکروسکوپ یا لوپ دیجیتال

 میکروسکوپ یا لوپ دیجیتال


میکروسکوپ دیجیتال یا اتوسکوپ و در مواردی لوپ دیجیتال همراه، وسیله ای بسیار کارآمد در بررسی‌های صنعتی، پزشکی و آزمایشگاهی برای دانش آموزان، دانشجویان، اساتید، متخصصین شاخه‌های مختلف و صنعتکاران از لوپ استفاده می گردد. بسیاری از افراد علاقمند به اتوسکوپ یا اوریسکوپ، دیدن ساختار بافتی اشیا مختلف هستند و یا در بعضی از موارد احتیاج به وسیله ای با کاربری آسان جهت بزرگنمایی اشیا مختلف داریم.میکروسکوپ یا لوپ دیجیتال و یا اتوسکوپ یا اوریسکوپ با قابلیت بزرگنمایی تا 500 برابر به شما این امکان را می‌دهد تا بررسی بسیار دقیقی از شی مورد نظر خود داشته باشید و به صورت دیجیتالی به اشتراک و یا بایگانی نمایید.در طول سده هیجدهم میکروسکوپ در گروه ابزارهای سرگرمی به‌شمار می‌آمد. با پژوهشهای بیشتر پیشرفتهای چشمگیری در شیوه ساختن عدسی شیئی بدست آمد. بطوری که عدسی‌های دیگر بصورت ذره بینهای معمولی نبودند بلکه خطاهای موجود در آنها که به کج نمایی معروف هستند، رفع شده‌اند و آنها می‌توانستند جزئیات یک شی را دقیقاً نشان دهند. پس از آن در طی پنجاه سال، پژوهشگران بسیاری کوشیدند تا بر کیفیت و مرغوبیت این ابزار سودمند یعنی میکروسکوپ بیفزایند. سرانجام ارنست آبه توانست پایه دانشی میزان بزرگنمایی میکروسکوپ را تعریف کند.

با تلسکوپ دیجیتال،بدون نیاز به هیچ وسیله دیگر و تنها با اتصال به پورت USB یک تلسکوپ حرفه ای و کامل را  در اختیار داشته باشید.بدین گونه میزان بزرگنمایی سودمند آن بین ۵۰ تا ۲۰۰۰ برابر مشخص شد. البته می‌توان میکروسکوپ‌هایی با بزرگنمایی بیش از ۲۰۰۰ برابر ساخت. مثلاً توان عدسی چشمی را بیشتر کرد. اما توان جداسازی نور ثابت است و درنتیجه حتی بزرگنمایی بیشتر می‌تواند دو نقطه از یک شی را بهتر تفکیک کند. هر چه بزرگنمایی شی افزایش یابد به میزان پیچیدگی آن افزوده می‌شود. بزرگنمایی شئی در میکروسکوپ های پژوهشی نوین معمولاً ۳X, 6X, 10X, 12X, 40X و ۱۰۰X است. در نتیجه بزرگنمایی در این میکروسکوپ بین ۱۸ تا ۱۵۰۰ برابر است. چون بزرگنمایی میکروسکوپ نوری به علت وجود محدودیت پراش از بازه معینی فراتر نمی‌رود برای بررسی بسیاری از پدیده‌هایی که نیاز به بزرگنمایی خیلی بیشتر دارند سودمند است. بررسی‌های بسیاری صورت گرفت تا ابزار دقیق تری با بزرگنمایی بیشتر ساخته شود. نتیجه این پژوهشها به ساختن میکروسکوپ الکترونی انجامید.موارد استفاده از میکروسکوپ:در آزمایشگاههای پاتوبیولوژی و طبی برای مشاهد نمونه خون و …. جهت تحقیقات زیستی برای مشاهده سلول های گیاهی ، جانوری ، قارچ ها و آغازیان و شناسایی و تحقیق بروی ویروس ها-جهت زمین شناسیرویت انواع کانی و فسیل و سنگ-مطالعه فلزات و تاثیر مواد بر آنها (متالوژی)جهت امور الکترونیکمشاهده بورد های الکترونیک و مدارات چاپی.اجزای میکروسکوپ نوری چیست؟عدسی ها و اجزای آن-عدسی چشمیتصویر را از این عدسی میبینند.عدسی شیئینمونه زیر این عدسی قرار میگیرد.تغییر دهنده فاصله چشمی هادر  دو چشمی ها فاصله دو عدد چشمی توسط این بخش که بروی هد میکروسکوپ است ، بر اساس فاصله دو چشم کاربر تنظیم میشود.چرخاننده عدسی شیئیبا چرخش این بخش عدسی شیئی مناسب بروی نمونه قرار میگیرد.کندانسوروظیفه فوکوس (تمرکز) نور بروی نمونه بر عهده دارد (که در میکروسکوپ های ۱۰۰۰ برابر به بالا و در رویت عدسی شیئی ۱۰۰ برابر کاربرد دارد)

لوپ در موارد آزمایشگاهی – جواهرشناسی – گیاهشناسی و مواردی که بزرگنمایی باعث راحت دیده شدن چشم انسان می شود کاربرد دارد.یک لوپ ایده آل باید دارای تریپلت 1 و از حداقل سه لنز مجزا تشکیل شده باشد و قدرت بزرگنمایی تا ده برابر را دارا باشد.قابلیت سه لنز به بالا در لوپ باعث می شود که نور به صورت مستقیم به چشم ساطع گردد.اجزای سه لنز به ترتیب دو لنز محدب و یک لنز مقعر تشکیل شده است،لازم به توضیح می باشد که لنز مقعر در وسط لوپ قرار دارد که باعث می گردد نور به طور مستقیم به چشم ما برسد.یکی دیگر از لوپ های قابل قبول ،لوپی می باشد که دارای طیف رنگ خاصی نباشد و در تشخیص رنگبندی اثر سو نداشته باشد و دیگر قابلیت لوپ مناسب خطوط نزدیک به هم را به صورت صاف و شفاف نشان دهد.

نمایش:
مرتب کردن براساس:

دوربین دیجیتالی میکروسکوپ و تلسکوپ

دوربین دیجیتال میکروسکوپ و تلسکوپ این دوربین دیجیتال میکروسکوپ و یا تلسکوپ می تواند از طریق اتصا..

تماس بگیرید

میکروسکوپ Z600

میکروسکوپ Z600میکروسکوپ Z600  با  AV به تلویزیون یا هر صفحه نمایشگر مد نظر شما متصل می شود..

تماس بگیرید

میکروسکوپ دیجیتال اپتیکس مدل PenPix Z2

میکروسکوپ دیجیتال اپتیکس مدل PenPix Z2 میکروسکوپ یا لوپ دیجیتال سری PenPix مدل Z2، جهت استفاده ..

تماس بگیرید

میکروسکوپ دیجیتال اپتیکس مدل PenPix Z3

میکروسکوپ دیجیتال اپتیکس مدل PenPix Z3 میکروسکوپ یا لوپ سری PenPix مدل Z3، جهت نمایش تصویر ..

تماس بگیرید

میکروسکوپ دیجیتال اپتیکس مدل PenPix Z5

میکروسکوپ دیجیتال اپتیکس مدل PenPix Z5 میکروسکوپ یا لوپ دیجیتال سری Penpix مدل Z5، محصول لوپ دس..

تماس بگیرید

...