میکروسکوپ دیجیتال یا اتوسکوپ و در مواردی لوپ دیجیتال همراه، وسیله ای بسیار کارآمد در بررسی‌های صنعتی، پزشکی و آزمایشگاهی برای دانش آموزان، دانشجویان، اساتید، متخصصین شاخه‌های مختلف و صنعتکاران از لوپ استفاده می گردد.

بسیاری از افراد علاقمند به اتوسکوپ یا اوریسکوپ، دیدن ساختار بافتی اشیا مختلف هستند و یا در بعضی از موارد احتیاج به وسیله ای با کاربری آسان جهت بزرگنمایی اشیا مختلف داریم.

میکروسکوپ یا لوپ دیجیتال و یا اتوسکوپ یا اوریسکوپ با قابلیت بزرگنمایی تا 500 برابر به شما این امکان را می‌دهد تا بررسی بسیار دقیقی از شی مورد نظر خود داشته باشید و به صورت دیجیتالی به اشتراک و یا بایگانی نمایید.

در طول سده هیجدهم میکروسکوپ در گروه ابزارهای سرگرمی به‌شمار می‌آمد. با پژوهشهای بیشتر پیشرفتهای چشمگیری در شیوه ساختن عدسی شیئی بدست آمد. بطوری که عدسی‌های دیگر بصورت ذره بینهای معمولی نبودند بلکه خطاهای موجود در آنها که به کج نمایی معروف هستند، رفع شده‌اند و آنها می‌توانستند جزئیات یک شی را دقیقاً نشان دهند. پس از آن در طی پنجاه سال، پژوهشگران بسیاری کوشیدند تا بر کیفیت و مرغوبیت این ابزار سودمند یعنی میکروسکوپ بیفزایند. سرانجام ارنست آبه توانست پایه دانشی میزان بزرگنمایی میکروسکوپ را تعریف کند.

با تلسکوپ دیجیتال،بدون نیاز به هیچ وسیله دیگر و تنها با اتصال به پورت USB یک تلسکوپ حرفه ای و کامل را  در اختیار داشته باشید.

بدین گونه میزان بزرگنمایی سودمند آن بین ۵۰ تا ۲۰۰۰ برابر مشخص شد. البته می‌توان میکروسکوپ‌هایی با بزرگنمایی بیش از ۲۰۰۰ برابر ساخت. مثلاً توان عدسی چشمی را بیشتر کرد. اما توان جداسازی نور ثابت است و درنتیجه حتی بزرگنمایی بیشتر می‌تواند دو نقطه از یک شی را بهتر تفکیک کند. هر چه بزرگنمایی شی افزایش یابد به میزان پیچیدگی آن افزوده می‌شود. بزرگنمایی شئی در میکروسکوپ های پژوهشی نوین معمولاً ۳X, 6X, 10X, 12X, 40X و ۱۰۰X است. در نتیجه بزرگنمایی در این میکروسکوپ بین ۱۸ تا ۱۵۰۰ برابر است. چون بزرگنمایی میکروسکوپ نوری به علت وجود محدودیت پراش از بازه معینی فراتر نمی‌رود برای بررسی بسیاری از پدیده‌هایی که نیاز به بزرگنمایی خیلی بیشتر دارند سودمند است. بررسی‌های بسیاری صورت گرفت تا ابزار دقیق تری با بزرگنمایی بیشتر ساخته شود. نتیجه این پژوهشها به ساختن میکروسکوپ الکترونی انجامید.

موارد استفاده از میکروسکوپ:در آزمایشگاههای پاتوبیولوژی و طبی برای مشاهد نمونه خون و …. جهت تحقیقات زیستی برای مشاهده سلول های گیاهی ، جانوری ، قارچ ها و آغازیان و شناسایی و تحقیق بروی ویروس ها-جهت زمین شناسیرویت انواع کانی و فسیل و سنگ-مطالعه فلزات و تاثیر مواد بر آنها (متالوژی)جهت امور الکترونیکمشاهده بورد های الکترونیک و مدارات چاپی.اجزای میکروسکوپ نوری چیست؟عدسی ها و اجزای آن-عدسی چشمیتصویر را از این عدسی میبینند.عدسی شیئینمونه زیر این عدسی قرار میگیرد.تغییر دهنده فاصله چشمی هادر  دو چشمی ها فاصله دو عدد چشمی توسط این بخش که بروی هد میکروسکوپ است ، بر اساس فاصله دو چشم کاربر تنظیم میشود.چرخاننده عدسی شیئیبا چرخش این بخش عدسی شیئی مناسب بروی نمونه قرار میگیرد.کندانسوروظیفه فوکوس (تمرکز) نور بروی نمونه بر عهده دارد (که در میکروسکوپ های ۱۰۰۰ برابر به بالا و در رویت عدسی شیئی ۱۰۰ برابر کاربرد دارد)

لوپ در موارد آزمایشگاهی – جواهرشناسی – گیاهشناسی و مواردی که بزرگنمایی باعث راحت دیده شدن چشم انسان می شود کاربرد دارد.یک لوپ ایده آل باید دارای تریپلت 1 و از حداقل سه لنز مجزا تشکیل شده باشد و قدرت بزرگنمایی تا ده برابر را دارا باشد.قابلیت سه لنز به بالا در لوپ باعث می شود که نور به صورت مستقیم به چشم ساطع گردد.اجزای سه لنز به ترتیب دو لنز محدب و یک لنز مقعر تشکیل شده است،لازم به توضیح می باشد که لنز مقعر در وسط لوپ قرار دارد که باعث می گردد نور به طور مستقیم به چشم ما برسد.یکی دیگر از لوپ های قابل قبول ،لوپی می باشد که دارای طیف رنگ خاصی نباشد و در تشخیص رنگبندی اثر سو نداشته باشد و دیگر قابلیت لوپ مناسب خطوط نزدیک به هم را به صورت صاف و شفاف نشان دهد.

 

 

میکروسکوپ,اتوسکوپ,لوپ دیجیتال

نمایش: لیست شبکه
نمایش:
مرتب کردن بر اساس:

اتوسکوپ دیجیتال مدل Black_HD

تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات: 260,000 تومان
اتوسکوپ دیجیتال مدل Black_HD اتوسکوپ (Otoscope) یا اوریسکوپ (Auriscope) دیجیتا...

اتوسکوپ دیجیتال مدل EA_HD

تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات: 260,000 تومان
اتوسکوپ مدل EA-HD اتوسکوپ (Otoscope) یا اوریسکوپ (Auriscope) دیجیتال، نام وسیله‌ای پزشکی است....

تلسکوپ دیجیتال Camera ZOOM 70X

950,000 تومان
قیمت بدون مالیات: 950,000 تومان
تلسکوپ دیجیتال Camera ZOOM 70X  با تلسکوپ دیجیتال Camera ZOOM 70X بدون نیاز به...

دوربین دیجیتالی میکروسکوپ و تلسکوپ

290,000 تومان
قیمت بدون مالیات: 290,000 تومان
دوربین دیجیتال میکروسکوپ و تلسکوپ این دوربین دیجیتال میکروسکوپ و یا تلسکوپ می تواند از طریق ا...

میکروسکوپ دیجیتال اپتیکس مدل PenPix Z2

تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات: 345,000 تومان
میکروسکوپ یا لوپ دیجیتال سری PenPix مدل Z2، جهت استفاده در کنار کامپیوتر شخصی با اینترفیس کاربر‌پ...

میکروسکوپ دیجیتال اپتیکس مدل PenPix Z3

1,650,000 تومان
قیمت بدون مالیات: 1,650,000 تومان
میکروسکوپ دیجیتال اپتیکس مدل PenPix Z3 میکروسکوپ یا لوپ سری PenPix مدل Z3، جهت نمایش تصو...

میکروسکوپ دیجیتال اپتیکس مدل PenPix Z5

تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات: 340,000 تومان
میکروسکوپ یا لوپ دیجیتال سری Penpix مدل Z5، محصول لوپ دستگاهی کوچک و ظریف با قابلیت‏‎های باورنکرد...