کنترلر شارژ خورشیدی مدل A30

کنترلر شارژ خورشیدی مدل A30

کنترلر شارژ خورشیدی مدل A30


با بکار گیری روز افزون پنل های خورشیدی ، شارژ بار اضافی جهت ذخیره و یا تثبت ولتاژ خروجی ، نیازی ضروری محسوب می شود در صورتی که باتری به حد ماکزیمم انباشت بار برسد ، شارژ اضافه انجام نمی شود و تنها باتری آسیب پذیر خواهد شد به همین جهت نیاز است تا دستگاهی هر لحظه میزان شارژ را با سنجش دقیق ولتاژ باتری رصد کرده و به موقع لزوم دستور قطع و یا به موقع رسیدن به حد پایین ولتاژ دستور وصل را صادر کند و این دستگاه با داشتن قابلیت نشان دادن شارژ باتری می توانید شارژ باتری کنترل کننده را مدیریت کنید.
این کنترلر باتری خورشیدی به طور خودکار کنترل و تنظیم ولتاژ و جریان را به باتری از پنل خورشیدی، و با حفاظت از مدار کوتاه، حفاظت از مدار باز، حفاظت قطب معکوس و حمایت بیش از حد بار، طراحی شده است تا اطمینان حاصل شود که باتری ها بیش از حد شارژ نمی شود. قدرت به سمت پنل های خورشیدی به مدت یک شب اجرا نمی شود و باتری ها را تخلیه می کند. قدرت خورشیدی قابل استفاده برای استفاده با دوام و سازگار با محیط زیست است. این دستگاه با پورت USB برای دسترسی به شارژ کردن تلفن و دستگاه های دیگر با پورت USB امکان پذیر است.
کنترلر شارژ خورشیدی مدل A30مناسب برای سیستم انرژی خورشیدی مزرعه، نور خورشید خیابانی، نور پاسیو خورشیدی، بیلبوردهای خورشیدی، سیستم خورشیدی کمپینگ در فضای باز،  منزل و سایر مکان ها می باشد.
برای محافظت از عمر باتری خود، هنگامی که ولتاژ باتری پایین تر از 8V باشد، کنترل کننده خورشیدی به طور خودکار خاموش می شود (ال سی دی در همان زمان در دسترس نخواهد بود).
این کنترل کننده مناسب فقط برای باتری های اسید سرب است و OPEN، AGM، GEL، برای هیدرید نیکل، لیتیوم، یون ها یا سایر باتری ها مناسب نیست.


شارژ کنترلر چیست؟


یکی از اجزای اصلی سیستم‌های سولار، پنل‌های سولار هستند که جریان خروجی آنها پیرو تغییرات شدت تابش دریافتی از خورشید و همچنین دما در طول روز متغیر بوده و از منحنی‌‌های خاصی پیروی می‌نماید. از طرف دیگر، باتری یا بانک باتری به عنوان منبع ذخیره انرژی برای استفاده در طول شب یا روزهای ابری و به طور کلی به عنوان جبران‌کننده کسری تراز تولید انرژی برای مواقعی که میزان تولید پنل‌های سولار از میزان مصرف کمتر است، کاربرد دارد. اما ظرفیت و ولتاژ باتری پیرو واکنش‌های شیمیایی داخلی بوده که ماهیتی غیرخطی دارند و بنابراین، شارژ (و همچنین دشارژ) یک باتری نیز خطی نبوده و از منحنی خاصی تحت عنوان «منحنی شارژ باتری» پیروی می‌نماید. پس نیاز به دستگاهی هست که از یک طرف بار خروجی پنل‌‌ها را جهت گرفتن حداکثر توان از آنها تنظیم نماید و از طرف دیگر، باتری (یا بانک باتری) را مطابق منحنی بهینه شارژ نماید. این دستگاه تطبیق‌دهنده بار پنل‌های سولار و شارژ باتری‌ها، « شارژ کنترلر » (Charge Controller) نام دارد.


ویژگی ها:


رنگ: قرمز
 ولتاژباتری: DC 12V / 24V (خودکار)
 شارژ / جریان تخلیه: 30A
حداثر انرژی خورشیدی:  باتری 12 v تنها می تواند پنل های خورشیدی 23v دسترسی داشته باشد  //  - باتری 24 ولت تنها می توانید پانل های خورشیدی 46V دسترسی داشته باشید 
ولتاژ سیستم: 12V / 24V به طور خودکار تطبیق می یابد
ولتاژ بار شارژ شناور: 13.7V 
توقف تخلیه شارژ : 10.8V 
خروجی USB: دو عدد 5V / 2.5A
جنس بدنه:پلاستیکی 
ولتاژ شارژ را بهبود می دهد: 12.6V 
اتصال مجدد شارژ:13V
مصرف خود: ≤10mA
دمای عملیاتی: 35- ~ + 60 ℃
اندازه:mm140*91*35
وزن:200g
ولتاژ روشن شدن:8V
ولتاژخاموش شدن:8V
انعکاس: 14.4V

بالاترینPV ولتاژ:50Vمحتویات جعبه:


کنترلری شارژ خورشیدی

دفترچه راهنما


نام و مشخصات محصول
نام محصول به فارسی شارژ کنترلر خورشیدی مدل A30
نام محصول به انگلیسی Charging solar controller Model A30
مشخصات فیزیکی
اندازه mm140*91*35
رنگ های عرضه شده قرمز
جنس پلاستیکی
محتویات جعبه شارژ کنترلری خورشیدی // دفترچه راهنما
سیستم
ولتاژ ورودی و خروجی ولتاژباتری: DC 12V / 24V (خودکار) // شارژ / جریان تخلیه: 30A // حداثر انرژی خورشیدی: باتری 12 v تنها می تواند پنل های خورشیدی 23v دسترسی داشته باشد / باتری 24 ولت تنها می توانید پانل های خورشیدی 46V دسترسی داشته باشید // ولتاژ سیستم: 12V / 24V به طور خودکار تطبیق می یابد // ولتاژ بار شارژ شناور: 13.7V // توقف تخلیه شارژ : 10.8V // خروجی USB: دو عدد 5V / 2.5A // ولتاژ شارژ را بهبود می دهد: 12.6V // اتصال مجدد شارژ:13V // مصرف خود: ≤10mA // ولتاژ روشن شدن:8V // ولتاژخاموش شدن:8V // انعکاس: 14.4V // بالاترینPV ولتاژ:50V
محیط
دمای عملکرد 35- ~ + 60 ℃
موارد دیگر
وزن 200g

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

  • مدل کالا: کنترلر شارژ خورشیدی مدل A30
  • موجودی: تماس بگیرید
  • تماس بگیرید
  • قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید

برچسب ها: شارژ کنترلر, شارژر, کنترلر شارژ خورشیدی مدل A30